Číslo distributora: 8107504
Distributor: Pavel Martínek
Kontakt:
+420 602 885 731
Adresa: Bryksova 947/21 198 00 Praha 9
IČ: 76207251
Košík

Otázky a odpovědiJaký je rozdíl mezi parfémem, toaletní vodou a vodou po holení?


Významy výrazů parfém, toaletní voda a voda po holení se začaly odlišovat v roce 1860. Parfém obsahuje 15 až 30 % ( FM Group parfémy 20% )vonné kompozice a je to ta nejsilnější dostupná koncentrace vůně rozpuštěná ve vysoce kvalitním alkoholu. Existují také eau de parfum – parfémová voda, která má 8–15 % ( FM Group parfémy 16% ), která je smícháná s méně kvalitním alkoholem, eau de toilette – toaletní voda (4–8 % )v ještě méně kvalitním lihu a eau de Cologne – voda po holení (jen 3 až 5 % ve zředěném, často 70% lihu). Nedávno se začala používat eau fraiche, což je kolínská voda s nízkoprocentním alkoholem. Někdy se směsi uvedeným procentům mohou vymykat. Často výrobci přidávají do toaletních vod, kolínských, ... destilovanou vodu

V jaké síle vychází jednotlivé "parfémy?"


Většina parfémů přichází v řadách, které obsahují parfémovou vodu nebo toaletní vodu (nebo obě). Občas i parfém. Někdy lze obdržet pouze nejvyšší možnou koncentraci v kategorii toaletní vody. Do linie jsou zařazeny také pleťové vody, mýdla, pěny do koupele, tělové balzámy a podobně. To jsou pouze toaletní přípravky, do nichž se přidává jen pár kapek vonné esence.

Může parfém FM Group vonět jinak než "parfém" z parfumérie?


Ano může. I když jsou v parfémech FM Group stejné originální vonné esence jako v toaletních a parfémovaných vodách, které běžně znáte, je jich tam jiné množství. Díky tomu má parfém FM Group po smíchání s lihem jiné vlastnosti než "parfém" z parfumérie a může vám vonět mírně jinak. Některé voní stejně, jiné jen chvíli jinak, než se rozvoní a jiné po celou dobu mírně jinak. Jděte do parfumérie a přivoňte si u stejné značky k toaletní vodě a potom k parfémované vodě a uvidíte, že každý vám také bude vonět jinak! Příkladem může být třeba Chance od značky Chanel.

Proč na mně parfém voní jinak než na ostatních?


Může být několik důvodů. Když si parfém nastříkáte na pokožku, začne se pomalu rozkládat a jak se rozloží záleží na vaší pokožce. Někdo má pokožku suchou, jiný zase spíše mastnou. Každý má pokožku s jiným Ph. Případně stačí, když sníte více kořeněné jídlo a to změní i vůni vaší pokožky na které se parfém zrovna rozkládá. Hodně "neplechy" může udělat i cibule a další jídla, která obsahují síru, která rovněž mění vlastnosti vaší pokožky.

Může parfém ovlivnit náladu?


Ano, a to velmi. Vůně působí na psychickou rovnováhu bezprostředně. Příjemná vůně dokáže zlepšit náladu velmi rychle, ale naopak pronikavá, velmi intenzivní vůně zneklidňuje a může vyvolat i různé potíže. Stejnou vůni můžeme v různém životním období vnímat odlišně, např. těhotné ženy mívají mnohdy naprosto jiné názory na příjemnost vůně než v období před graviditou. Z některých vědeckých pokusů vyplývá, že příjemné vůně tlumí i pocity strachu.
Pamatujte si, že čerstvé zelené a citrusové tóny působí povzbudivě, kdežto teplé, květinové vůně umožňují uklidnit nervy a snížit pocit únavy.
Proč se nemá současně používat více různých vůní?


Každý parfém je jedním harmonickým celkem. Použije-li se současně jiný nebo jinak intenzivně vonící přípravek, dochází často k disharmonii, která ve svém komplexu může vyvolat nepříjemný dojem.

Jak mám parfém zkoušet?


Parfém zkoušejte zásadně na vlastní kůži - pokud jste předtím nepojedli nějaký kořeněný pokrm, nebo jdete právě z intenzivního cvičení, nebo se necítíte ve formě po přestálé nemoci, nebo jste právě dokouřili. To všechno ovlivní vůni i vaše rozhodování. Vyzkoušejte pak raději toaletní vodu než silnou koncentraci parfému.

Jak a kde se má parfém používat?


Je to především otázka koncentrace. Myslíte-li onu proslulou kapku nanesenou za ušní boltec, je tím zpravidla míněn parfém. Všeobecně se parfém nanáší na místa, kde je pod pokožkou nejvíce krevních vlásečnic: do loketního důlku, do podkolení – tedy do míst, kde je pokožka nejteplejší a kde se vůně parfému plně rozvine. Parfém se také může nanášet na vlasy, těsně nad pokožku hlavy. Mimořádně dobře vyniká parfém na oděvech z přírodních materiálů a na kožešinách, nedoporučuje se však nanášet jej např. na bílé a světlé oděvní součásti, zejména pokud se jedná o přírodní hedvábí.

Kde mám parfém koupit?


Někdy vyvstane otázka, kde je nejlépe parfém koupit. Radit v tomto případě není snadné, protože každý má jiné možnosti. Nikde nenajdete kompletní nabídku všech parfémů, protože jich je na trhu takové množství, že i sami maloobchodníci si musí vybírat. Víte-li přesně, co chcete, potom můžete zboží koupit u nejlevnějšího zdroje, který najdete, ale nezapomeňte, že koupíte-li někde ve vedlejší uličce, můžete koupit padělek, jehož vůně vyprchá za deset minut. V jistém smyslu se některé parfémy k někomu hodí, k jinému ne, a tak správný výběr záleží na osobním vkusu i osobní zálibě...Udělejte si pokus a navštivte parfumérii, kde prodávají vlastní kreace - třeba náš obchůdek s FM Group parfémy.

Co je vůbec parfém?


Parfém je ve striktním slova smyslu směs vonných olejů rozpuštěná ve vysoce kvalitním alkoholu - patnáct až třicet procent koncentrované esence rozpuštěné v devadesáti až pětadevadesáti procentním alkoholu. To je parfém neboli extrakt. Každá jiná směs s nižší koncentrací oleje v alkoholu je takzvaná voda.

Jak často přichází na trh nové parfémy?


Stovky firem na světě produkují tisíce druhů parfémů. Ekonomika průmyslu se mění. Ročně se na mezinárodním trhu objeví spousta nových druhů parfémů - dvě stě až tři sta -, což dříve neexistovalo. Některé novinky slaví úspěchy, jiné jsou propadáky. Střídavé vrtochy módy a různé komerční tlaky vyvolávají soustavné boje o přežití - nynější firmy jsou kořistí firem jiných. Po významném domu nezůstane nic kromě dobrého jména a licenčních práv užívat své jméno k výrobě a prodeji parfémů. Vyloučení firmy z řady ostatních ovšem nemá nic společného s odborným posudkem firmy anebo kvalitou jejích výrobků.

Kam můžete pokračovat