Číslo distributora: 8107504
Distributor: Pavel Martínek
Kontakt:
+420 602 885 731
Adresa: Bryksova 947/21 198 00 Praha 9
IČ: 76207251
Košík

Parfemista------------------------------------------------------ POZOR -----------------------------------------------------------------------

Pokud chcete vyrobit parfémy na míru či dodat kvalitní vonné esence, kontaktujte mě!

------------------------------------------------------ POZOR -----------------------------------------------------------------------V současné době se parfuméři profesionálové ("nosy") učí svému umění v institucích, jako je například známá Givaudan-Roure School of Perfumery ve francouzském Grasse, kde celý přednáškový cyklus včetně výcviku v terénu a učňovské praxe u výrobce trvá šest let. Bylo tomu tak, že "nosy" bývali výhradně muži (první z několika výjimek byla Germaine Cellierová, která vytvořila klasický Vent Vert pro Balmaina). V současné době je při výrobě parfému už hodně žen ve vrcholových funkcích a poměr mužů a žen se pomalu vyrovnává.

Parfumér musí nejen umět vytvořit parfém, ale respektovat i několik praktických povinností. Například parfém, který se má prodávat několik let, se musí dolaďovat, protože podstatné ingredience se časem opotřebují. Parfumér ručí za to, že vůně čerstvého parfému odpovídá přesně vůni originálu bez ohledu na to, jak na úrodu působilo sucho nebo nějaké choroby.


Kam můžete pokračovat