Číslo distributora: 8107504
Distributor: Pavel Martínek
Kontakt:
+420 602 885 731
Adresa: Bryksova 947/21 198 00 Praha 9
IČ: 76207251
Košík


Vůně a erotika
Krásné intimní chvíle jsou spjaty s hudbou, září svíček, praskáním ohne v krbu, šampaňským a dotyky v mnoha podobách. Což takhle dát si náboj erotiky v podobě vůně parfému? Dobře zvolená vůně dokáže nabít naše tělo energií a navodit ty správné pocity.


Tělesná vůně člověka, který se nám líbí, muže působit jako afrodiziakum. Už při prvním kontaktu se rozhoduje, zda si s jinými lidmi "voníme" a zda se budeme dále sbližovat. Výběr partnera podle vůně je jedním z evolučně podmíněných pudu, které ovlivňují mnoho oblastí lidského chování, i když si jich nemusíme být vědomi. Jako druhé nejdůležitější kriterium při posuzování jiných lidí uvádí mnoho z nás právě jejich individuální vůni.
Již ve starověkém Římě ženy přitahovala vůně gladiátorů, která se linula v Koloseu. Tehdejší obchodníci toho hned využili a pot bojovníku prodávali jako vůni v malých flakoncích. Pro dnešní dobu nepředstavitelné, ale faktem je, že lidský pot obsahuje zajímavé vůně, které provokují naši pozornost. Tento "lidský parfém" je tvořen asi 5000 substancemi - feromony -, které jsou pro vědce stále do jisté míry neprobádanou oblastí. V říši zvířat jsou feromony hlavním prostředkem komunikace. Zvířata tyto pachové signály rozpoznávají pomocí čichového orgánu zvaného vomeronazálni Současní vědci stále vedou debaty, zda tento orgán mají i lidé. Jisté ale je, že jsme svým čichem schopni identifikovat feromony v potu svých blízkých a reagovat na ně.
Od puberty se tvoří v našich tělech feromon androstenol, který v nás asociuje mladistvou svěžest a plodnost. Jeho produkce jak u dívek, tak u chlapců klesá po dvacátém roce života. To ovšem neznamená, že nás příroda připraví o jedny z nejmocnějších zbraní při svádění – feromony.
V dospělosti, v době svých plodných dnu, ženy produkují feromony kopuliny, které jsou pokládány za sexuální magnet přitahující muže. I muži mají svou zbraň. Feromon androstenon podporuje dominantní a agresivní jednání. Pro ženy je tento feromon velmi přitažlivý, kdežto jiní muži ho vnímají spíše negativně a zastrašuje je.
Krása, něžnost i vůně růže jsou spojovány se ženou a nejeden básník ji použil ve svých básních, aby si na chvíli tuto vůni přivlastnil. Mezi nejoblíbenější vůně patří právě ty květinové, slibující romantiku. Také šťavnaté ovocné vůně dráždí naše smysly. Je libo doušek čisté erotiky? Pak sáhnete po žhavých orientálních vůních. Tyto vůně se podobají našemu tělesnému pachu, v němž se nacházejí vonné esence připomínající vůni santalového dřeva.
Některé výzkumy naznačují, že důležitou roli v erotice a přitažlivosti hraje vůně bělostných zvonečků konvalinek. Jejich vůně na muže působí jako vábnička. Proč tedy nevyzkoušet vůně s obsahem konvalinky? Nebo výrobky s obsahem feromonu z nabídky FM GROUP? Žádný parfém na světě nám u opačného pohlaví asi nezaručí jednoznačný úspěch. Ale v kombinaci s pohodovou atmosférou, trochou vína a lehkým jídlem s obsahem ústřic nebo celeru a desertem se skořicí a čokoládou nám dává do rukou zbraň, které bude při svádění jen velmi těžké odolat.Kam můžete pokračovat